تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان

 

تحصیل در انگلستان

اقامت انگلیسکشور انگلستان به دلیل موقعیت بسیارعالی که برای مهاجرین به این کشور فراهم کرده است ، همه ساله مورد توجه افراد بسیاری جهت مهاجرت و در نهایت اخذ اقامت قرار می گیرد. بدین خاطر جهت آشنایی با شرایط مهاجرت به انگلستان و نحوه اخذ ویزای انگلیس ، مقاله ذیل ترتیب داده شده است. ( موسسه حقوقی عدالت پارس بهترین راه را برای اخذ ویزای انگلیس و اقامت دائم ، مهاجرت به انگلستان ، مهاجرت به اروپا ، مهاجرت به کانادا ، تحصیل در انگلستان ، تحصیل د انگلیس و اقامت انگلیس به شما نشان خواهد داد)


انواع ویزایانگلستان نیز مانند سایر کشورها شامل ویزای تحصیلی ، ویزای کاری ، ویزای سرمایه گذاری ، ازدواج و پناهندگی می باشد که هر کدام از این موارد می تواند پس طی مراحل قانونی تبدیل به ویزای اقامت و نیز اقامت دائم گردد.

موسسه حقوقی عدالت پارس در رابطه با تمامی موارد فوق به غیر از پناهندگی آماده ارائه مشاوره جهت سریع ترین راه برای مهاجرت به کشور انگلیس می باشد.

بدین جهت که پناهندگی و اخذ آن از نظر قانون کشور جمهوری اسلامی ایران غیر قانونی بوده و علاوه بر آن به جهت شرایط صعب و مشکلاتی که در راه اخذ آن وجود دارد ، اخذ این نوع ویزا به هیچ عنوان توصیه نمی گردد

. علاوه بر ویزا های ذکر شده که می توانند تبدیل به ویزا اقامت گردند انواع ویزای دیگری همچون ویزای توریستی و دیداری نیز برای کشور انگلستان وجود دارند که قابل اخذ می باشند اما این نوع ویزا صرفا به صورت موقت و کوتاه مدت بوده و نمی تواند مگر در شرایط ویژه و طی مراحل قانونی تبدیل به اقامت دائم گردد ( موسسه حقوقی عدالت پارس بهترین راه را برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و اقامت دائم انگلیس ، اقامت اروپا ، اقامت کانادا ، مهاجرت به اروپا ، مهاجرت به انگلیس ، مهاجرت به انگلستان ، ویزای انگستان ، اقامت انگلیس ، اقامت دائم ، ویزای تحصیلی انگستان ، تحصیل در انگلیس به شما نشان خواهد داد)

با توجه به سیستم ویزای کشورانگلستان که POINT BASED SYSTEM ( منظور از این سیستم آن است که برای اخذ هر نوعی از ویزاهای این کشور ، برای هر یک از مدارکی که ارائه آن برای اخذ ویزا ضروری می باشد ، امتیاز خاصی در نظر گرفته شده است که زمانی که متقاضی مجموع امتیاز لازم را به وسیله مدارک ارائه شده کسب نماید در نهایت با تقاضای ویزای وی موافقت خواهد شد) می باشد ،در ذیل به صورت مختصر شرایط اخذ انواع ویزای کشور انگلستان توضیح داده خواهد شد :

    ویزای تحصیلی

اخذ ویزای تحصیلی انگستان در تمام مقاطع تحصیلی و در تمام سنین برای متقاضیان امکان پذیر می باشد و اگر سن افراد از ۳۵ سال بالاتر باشد، اخذ ویزای تحصیلی انگلستان با ریسک بالایی مواجه خواهد شد.

اما این به آن معنا نیست که اخذ ویزا برای متقاضی امکان ناپذیر گردد؛ بلکه با انتخاب درست و شیوه صحیح ارائه مدارک به سفارت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان برای این افراد نیز میسر می شود. (موسسه حقوقی عدالت پارست بهترین راه برای پذیرش دانشگاه های انگلیس و ویزای تحصیلی انگلستان ، اقامت انگلیس ، ویزای انگلیس ، مهاجرت به انگلستان ، اقامت اروپا ، اقامت دائم ، مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ، تحصیل در انگلستان ، ویزای تحصیلی انگلستان را به شما نشان خواهد داد)

 لازم به ذکر است که کشور انگلستان دارای ۳۴۰۰ دانشگاه و کالج است و دانشگاه ها و کالج های این کشور از رنکینگ بسیار بالایی در سراسر دنیا برخوردار هستند.

دوره تحصیل در انگلستان از مابقی کشورها یک سال کمتر می باشد. برای مثال در اکثر نقاط دنیا دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس دو سال است در حالی که در کشور انگلیس ۹ ماه و یا ۱۲ ماه (بسته به نوع دوره انتخابی) می باشد و البته مدرک اعطایی از دانشگاه های این کشور با آنکه دوره تحصیل در انگلستان از مدت تحصیل تصویب شده در کشور ما کمتر است ، مورد  تایید وزارت علوم ایران نیز می باشد. ( موسسه حقوقی عدالت پارس بهترین راه برای اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان و ویزای تحصیلی انگلیس ، اقامت انگلستان ، ویزای انگلیس  ، مهاجرت به انگلیس ، تحصیل در انگلستان ، مهاجرت به اروپا ، مهاجرت به کانادا ، اقامت دائم اروپا ، اقامت کانادا را به شما نشان خواهد داد)

 شاید این شبهه برای افراد وجود داشته باشد که هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان به دلیل آنکه واحد پول این کشور پوند است ، بسیار بالا بوده و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد؛  بنابراین اشخاصی که با توجه به رشته تحصیلی شان، کشور انگلستان شرایط ویژه ای برای آنها در نظر گرفته ، به جهت این باور غلط ، فرصت را از دست داده و کشورهای اروپایی که تحصیل درآنها تقریبا رایگان است و حتی کشور آمریکا یا کانادا را به کشور انگلستان ترجیح می دهند.

اما توجه داشته باشید این موضوع که واحد پول کشور انگلستان پوند است و هریک پوند هم در کشور ما به نسبت ارز کشور های دیگر قیمت بالایی دارد قابل انکار نیست ، اما آنچه مهم است این است که دوره تحصیل در انگلستان در تمامی مقاطع از مابقی کشور ها ۱ سال تا ۱ سال و نیم کمتر است و در اکثر کشور های اسکاندیناوی نیز با آنکه تحصیل در آنها تقریبا به صورت رایگان می باشد ، اما هزینه زندگی در اکثر کشورهای عضو بسیار بالا می باشد که در نهایت در مقام مقایسه ، برای مثال در مقطع فوق لیسانس هزینه تمام شده ( شامل هزینه تحصیل و هزینه زندگی ) در کشور انگلستان با هزینه تمام شده در همان مقطع در کشورهای حوزه اسکاندیناوی برابر خواهد شد و درواقع افراد هزینه ای را که برای ۲ سال مقطع فوق لیسانس در کشورهایی اروپایی می پردازند ، همان مقدار را در طول ۹ ماه برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور انگلستان خواهند پرداخت.

بدین ترتیب مشاهده می شود که نه تنها هزینه تحصیل و زندگی در کشور انگلستان بالا نبوده بلکه برای افرادی که به دلیل مشغله کاری و یا … فرصت زیادی برای صرف دوران تحصیل در کشور مقصد را ندارند ، می تواند گزینه خوبی برای مهاجرت باشد و البته شرایط هر متقاضی می بایست به صورت جداگانه بررسی شود تا ریسک دریافت اخذ ویزا نیز کمتر گردد. ( موسسه حقوقی عدالت پارس راهنمای شما در زمینه اخذ اقامت دائم انگلستان ، ویزای انگلستان ، اقامت اروپا ، مهاجرت به اروپا ، اقامت اروپا ، ویزای تحصیلی اروپا ، ویزای تحصیلی انگلستان ، تحصیل در انگلیس ، مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ، تحصیل در کانادا ، میباشد)

 در دوران تحصیل در مقطع لیسانس به بالا نیز متقاضی حق کار به صورت رسمی را نیز خواهد داشت و انتخاب گزینه اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در دانشگاه های برتر انگلستان برای اشخاصی که هدف از مهاجرت خود را یافتن کار در این کشور و اخذ ویزای کار بنا نهادند ، بهترین راه می باشد.

زیرا همانطور که در ویزای کاری توضیح خواهیم داد ، در حال حاضر یافتن کار به صورت مستقیم از ایران بسیار سخت خواهد بود و به متقاضیان کار همواره توصیه می گردد بعد از تحصیل در دانشگاه های این کشور و اخذ مدرک برای یافت کار اقدام کنند.

. موسسه حقوقی عدالت پارس با استفاده از سابقه و تجربه ای که در این زمینه دارد می تواند راهنمای شما برای اخذ پذیرش تحصیلی و آشنایی با قوانین مهاجرت و ویزای کشورانگلیس گردد برای بررسی شرایط خود می توانید مشخصات تحصیلی و یا رزومه و همچنین شماره تماس خود را از طریق سایت برای ما ارسال نمایید و به صورت کاملا رایگان از مشاوره مشاورین ما بهره مند شوید. ( موسسه حقوقی عدالت پارس بهترین راه برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس و اقامت دائم ، اقامت انگلستان ، ویزای انگلیس ، تحصیل در انگلستان ، تحصیل در انگلیس ، مهاجرت به انگلیس ، مهاجرت به اروپا ، تحصیل در اروپا ، اقامت اروپا را به شما نشان خواهد داد)

    ازدواج

بر اساس نظام حقوق بین الملل خصوصی ، در صورت ازدواج فی مابین زوجین شخص می تواند در راستای اخذ تابعیت اقدام نماید و لازم به ذکر است که این مورد یک قاعده کلی و عمومی می باشد که نمی توان کشور خاصی را از این قاعده مستثنی کرد و تمامی کشورهای دنیا به این قاعده پایبند می باشند.

بنا بر توضیحات داده شده چنانچه شخصی که شهروند کشور انگلستان نمی باشد با شخصی که این مزیت را داراست ازدواج نماید می تواند پس از طی مراحل قانونی اقامت انگلستان را اخذ نماید . ( موسسه حقوقی عدالت پارس بهترین راه را برای اخذ ویزای انگلیس و اقامت دائم انگلستان ، اقامت اروپا ، اقامت کانادا ، تحصیل در انگلیس ، تحصیل در انگلستان ، ویزای تحصیلی انگلستان ، ویزای تحصیلی انگلیس ، مهاحرت به انگلیس ، مهاجرت به اروپا ، مهاجرت به کانادا ، تحصیل در اروپا را به شما نشان خواهد داد)


چاپ   ایمیل